Приємно познайомитися – буква «С»!

Заняття з читання. Знайомство з літерою “С”

На занятті з навчання читання діти знайомилися з буквою «С», вчилися читати та розрізняти слова з вивченою буквою.

Людмила ГУСЄВА, вихователь ДНЗ №26 «Струмочок», м. Біла Церква, Київська обл.

Заняття для діток ДНЗ № 26 «Струмочок», м. Білої Церкви, Київської обл. почалося із гри «Голосні – приголосні». Кожна дитина отримала букву. Завдання полягало в тому, що потрібно було стати в дві колони – одна з буквами, що позначають приголосні звуки, а друга – з буквами, що позначають голосні.

Далі діткам запропонували відгадати загадку. Вони швидко зрозуміли, що йдеться про букву «С» і доповнили, що вона схожа на місяць, півбублика чи шматок кавуна.

Наступне завдання «Знайди сніжинку із зображеною незнайомою буквою» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 145) містить перевірку на уважність – знайти серед знайомих букв незнайому.

Далі малюки взялися за виконання завдання «Знайди в кімнаті картинку з буквою “С”» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 146, завд. 1). Завдання було трішки ускладнене наявністю у груповій кімнаті й інших букв. Попри це, діти дуже швидко знайшли всі букви «С», тому що їм подобаються такі ігри, які містять пошукову діяльність.

Дуже сподобалися малечі завдання «Виліпи із пластиліну букву “С”» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 146, завд. 2) і «З’єднай пунктирні лінії на сомах» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 146, завд. 3). У цьому завданні можна перевірити навички розвитку дрібної моторики рук (з’єднати між собою пунктири так, щоб не спотворити букви).

Останнє завдання, яке ми виконуємо наприкінці кожного заняття – «Нанижи на ниточку букви і утвори слово». За допомогою цієї вправи діти вчаться викладати і читати слова з вивченими буквами.

Рубрика: Заняття у старшій групі
Людмила Шелестова

Людмила Шелестова – доктор педагогічних наук, автор розвивальних книжок для дітей та методичних посібників для педагогів і батьків; науковець і практик з 25-річним досвідом роботи в сфері освіти та педагогічної журналістики.

Візитівка Людмили Шелестової – власна унікальна методика навчання читання дітей дошкільного віку, якою користуються не лише батьки, а й успішно працюють близько 5000 дитячих садків у різних регіонах України.

Науковців багато, практикуючих науковців – одиниці!

Відеоблог

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Дивіться про розвиток, навчання і виховання дітей дошкільного віку!

Дивитись всі відео
Заняття в дитсадку
  • Квіткова історія

    На занятті з навчання читання діти знайомилися з буквою «M», знаходили в словах склади з вивченою буквою, викладали букву «М» ...

  • Подорож Жука

    На занятті з навчання читання діти закріплювали знання про вивчену букву «Ж», складали та виділяли з нею склади; вправлялися у ...

  • Приємно познайомитися – буква «С»!

    Заняття з читання. Знайомство з літерою “С” На занятті з навчання читання діти знайомилися з буквою «С», вчилися читати та ...

Дивитись всі заняття
Книга відгуків
Організація свят

Бажаєте організувати для своєї дитині незабутнє свято в її День народження? Або просто влаштувати для своєї малечі тематичне свято?

Юлія – професійний аніматор, педагог-організатор із багаторічним досвідом роботи з дітьми – подарує чудовий настрій вашій дитині та її друзям. Батькам також не доведеться сумувати! Ваші діти вирушать у чарівну подорож з казковими друзями, протягом якої будуть гратися і змагатися, відпочивати і розважатися, брати участь в різноманітних конкурсах та іграх як зі своїми друзям, так і з батьками.

Створіть святковий настрій для своєї дитини!

097 543 80 37