Буква А в алфавіті головна

Ірина БЄЛЯЄВА, вихователь ДНЗ №26 «Струмочок», м. Біла Церква Київської обл.

 
У гості до малят завітала буква «А». Діти розглянули букву, проспівали її, а за допомогою дидактичної гри «Впіймай звук» відшукували слова, в яких «живе» буква «А». Також вивчили вірш про букву «А» та знаходили предмети в груповій кімнаті, які починаються з цієї букви.
Виконання наступного завдання «Виклади букву» сприяло розвиткові мислення, уяви та дрібної моторики руки. Малюки з задоволенням викладали букву А на картоні з різного природного матеріалу: каштанів, шкарлупок із горіхів, насіння квасолі, кукурудзи та листочків дерев. Особливо добре це виходило у Полінки та Софійки. Охоче дошкільнята також перетворювались на букву «А» за допомогою гімнастичної палиці (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1 ст.8).
 
Під час виконання дидактичної гри «Знайди, де заховано» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1 ст.8) діти були дуже уважними, адже їм необхідно було знайти всі букви «А», що заховалися в груповій кімнаті. Малята добре справились із цим завданням, особливо Данилко  та Полінка, які не лише швидко її віднайшли, а й проспівали букву, придумали слова, промовляли її пошепки та голосно.
Цікаво було спостерігати за дітьми під час виконання завдання «Розфарбуй букву» (на стор. 7 посібника Л. Шелестової «Вчимося читати»), необхідно було знайти букву «А» та розфарбувати її кольоровими олівцями. Малята розфарбовували веселу букву, старалися не виходити за її контури. Це завдання було цікавим для усіх дітей, а найшвидше та найохайніше справились Ангелінка, Діаночка і Полінка.
Запропоновані завдання малюки виконували охоче, з задоволенням, хоча й розпочали працювати за посібником з початку навчального року. Заняття пройшло в ігровій формі, було для дошкільнят цікавим та захоплюючим.