Цікава подорож

Тетяна САВЧЕНКО, вихователь, ДЗН № 7 «Орлятко», м. Біла Церква, Київська обл.
 
Разом із дівчинкою-Весною ми вирушили у незвичайну подорож. Але спочатку малятам потрібно було знайти намистинки для намиста дівчинки-Весни, на яких були написані вивчені протягом року букви. Після того, як дітки знайшли всі намистинки, потрібно було їх нанизати в два намиста. Хлопчаки нанизували намистинки з буквами, які позначають приголосні звуки, а дівчатка нанизували намистинки, які позначають голосні звуки.
Подорожуючи, ми натрапили на галявину, тому наступне завдання було таке: вихователь розклала на килимку серединки квіток із намистинками-літерами та пелюстки із написаними на них складами. Діти брали пелюстки і читали склад, який на них написано, потім клали пелюстку біля відповідної серединки. А потім допомагали бджілці відшукати вулик: відшукували відповідні літери на вуликах і заселяли їх у будиночки.
Насамкінець діти складали половинки ромбів та читали утворені слова. (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1, с. 97) Вони із задоволенням вирізали фігури ножицями, старалися різати по лініях, щоб не пошкодити слово. Малята з великим захопленням та цікавістю  виконували всі запропоновані завдання.