День народження букви «Й»

День народження букви «Й»

На занятті з навчання читання діти закріпили знання про букву «Й», удосконалювали вміння читати склади з буквами, які позначають голосні звуки, виділяти їх у словах, а також вправлялись у написанні букви «й»; розвивали звукову культуру мовлення, фонематичний слух, словниковий запас, дрібну моторику рук.

Ольга ГИЧКЕВИЧ, вихователь ДНЗ № 28 «Горобинонька», м. Біла Церква Київська область, старша група № 12.

Заняття розпочалося з вправи «Виклади стежинку», під час якої діти старшої групи ДНЗ № 28 «Горобинонька» м. Білої Церкви Київської області пригадали вивчені букви і вправлялися у читанні складів та слів. Потрапивши у країну Читайликів, дошкільники дізналися, що сьогодні тут святкують день народження букви «Й». Малята пригадали віршик про букву «Й» і розглянули подарунок – чарівну квітку-семицвітку. Діти відривали по одній пелюстці і виконували бажання букви «й».

Потім пограли в гру «Спіймай звук» та вивчили скоромовку:

Зайчик Ой і зайчик Ай

Гратися побігли в гай.

  • Ой, Ой, Ой! Ай, Ай, Ай!

Кличе мама на весь гай!

Потому діти виклали за допомогою стрічок букви, що позначають голосні звуки, і поєднали їх із звуком «Й», утворюючи буквосполучення.

Згодом дошкільнята вправно склали половинки «розлитої» фарби і прочитали утворені склади (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 213).

Після невеличкої фізкультхвилинки та вправи для очей малята під час гри «Врятуй слово» вправлялись у написанні букви «й» у словах, в яких дід Буквоїд з’їв букву «й» та по черзі їх читали.

Наступне завдання виявилося для діток нескладним: потрібно було обвести буквосполучення «йо» у словах (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 212) та букву «й» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 215)

Запропоновані завдання були цікавими та пізнавальними для малят.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *