День народження ляльки

Людмила ПАЩЕНКОвихователь, ДНЗ № 30 «Росиночка», м. Біла Церква, Київська обл.
Із задоволенням малята прийняли запрошення ляльки завітати до неї на день народження – так розпочалося заняття з повторення букви О. Граючи в гру «Поклич ляльку», діти вправлятися в мовному диханні, в умінні чітко вимовляти звуки у словах, виділяючи при цьому звук [о].
Цікавим для вихованців виявилося завдання з підготовки до чаювання на дні народження – діти з цікавістю утворювали пари з чашечок і ложок. Їх необхідно було підібрати за візерунком і при цьому пару з великої і маленької букви (О – о; А – а).
Потім діти радо пограли в «запропоновану» лялькою гру «Подаруй ведмедикові шишку». Були виставлені два ведмедики в фартушках. На фартушку – певна літера А чи О. Малюки брали шишку з відповідною літерою і дарували її ведмедикам.
Для кращого запам’ятовування було запропоновано завдання (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 14), де діти за словесною вказівкою розфарбовували повітряні кульки певними кольорами, попередньо визначивши, де є букви О й А.
Дуже захоплюючим виявилося завдання, під час виконання якого діти використовували природній матеріал – квасолю (посібник Л Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 14).