День народження у ляльки Олі

На занятті з навчання читання дошкільники закріплювали знання про букву «О», вчилися знаходити і розпізнавати велику та маленьку букви, вправлялися у викладанні букви з природного матеріалу; виховували наполегливість та уважність.

Інна ХАРЕЧКО, вихователь ЗДО № 4 «Снігуронька», м Біла Церква, Київська область.

На заняття до дошкільнят середньої групи ЗДО № 4 «Снігуронька» м Білої Церкви Київської обл. завітала заклопотана лялька Оля з проханням про допомогу. Незабаром у неї день народження, а приготувати частування для гостей Оля не встигає. Малята з радістю погодилися допомогти у приготуванні частувань та виліпили з солоного тіста бублички. Дітки звернули увагу, що бублики схожі на вивчену раніше букву «О», й узялися вирізати картинки з буквою на пам’ять.
Поки малюки працювали – аж тут до ляльки на день народження завітали гості. Тож у дружному колективі діти заходилися «Коровай» водити, вітати іменинницю та гостей частувати.
А для любих гостей та дошкільнят вдячна за допомогу лялька Оля приготувала цікаві розваги.
Спочатку діти розфарбовували повітряну кульку з великими і маленькими буквами «О» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», Ч. 1, ст. 13)
Наступним завданням потрібно було викласти літеру з насінинок та кісточок природного матеріалу. І з цим завданням діти впоралися вдало.
А наостанок погралися у гру «Будь уважним». Діти уважно слухали слова, і якщо є у слові звук, який позначається буквою «О» – повторювали слово, якщо немає – мовчали.
Ось так незвичайно, пізнавально та дуже цікаво і весело минув день народження у ляльки Олі.