День народження

На занятті з навчання читання діти вчилися  складати  речення за малюнком,  автоматизували вимову  звука «Р» в словах та реченнях, вправлялися у визначенні наявності та місця звука «Р» в словах;  згадували правила  поведінки  у  гостях  та  правила  дарування  подарунків.

  

Віта СТАРУНСЬКА, вихователь ДНЗ № 35 «Вербиченька», м. Біла Церква, Київська область

 Закріплення знань про букву «Р» діти середнього дошкільного віку ДНЗ № 35 «Вербиченька» м. Білої Церкви Київської області розпочали із зустрічі з симпатичною лялькою на ім’я Рита, яка зібралася йти на день народження до подружки. Рита хотіла подарувати іменинниці букет квітів, але у неї виникла плутанина і вона не зуміла його скласти.

Малята вирішили допомогти Риті й легко впоралися із цим завданням, з’єднавши лінією квіти із складами, у яких є буква «Р» (посібник Л. Шелестової “Вчимося читати”, ч. 1, с. 141).

Також дошкільнята нагадали ляльці Риті правила поведінки у гостях, та правила дарування подарунків. Для цього діти разом з Ритою для прикладу погралися в гру «Подарунки для Роми», під час якої вчилися складати речення за малюнком, автоматизували вимову звука «Р» в словах та реченнях, вправлялися у визначенні наявності та місця звука «Р» в словах.

А ще вихователь нагадав дітям та ляльці, що на дні народженні  проводять різні конкурси, розваги та ігри – і діти погралися в гру «Мудра сова», у якій потрібно було обвести якомога більше складів з буквою Р у словах та прочитати їх (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с.142).

Щоб відпочити, дошкільнята з лялькою Ритою виконали мовно-рухливу вправу «У нас розпочалася  гра».

У наступному завданні малюкам необхідно було вирізати тюльпани, розрізати їх навпіл, потім скласти за кольором, прочитати і віддати Риті.

(посібник Л. Шелествої «Вчимося читати», ч. 1, с 143) Діти з великим задоволенням та відповідальністю вирізали квіти, складали їх, читали склади і передавали квіти ляльці Риті для подарунку подружці.

Протягом заняття діти були активні, зацікавлені, завдання виконували охоче, пишалися тим, що вміють читати, що в них все вдається.