Дідусь Лісовичок

Дідусь Лісовичок

На занятті з навчання читання діти середньої групи знайомилися з буквою «Д» як письмовим позначенням того ж таки звука, відгадували загадки, викладали букву з паличок та шукали серед інших букв, читали склади з буквою «Д».

 

Юлія ГОРДІЄНКО, вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу № 11 «Золотий ключик»,

м. Біла Церква, Київська обл.

На початку заняття діти вирушили у подорож до дідуся Лісовичка, який жив у діброві біля дзвінкого джерельця та великого дуба. Вірний помічник дідуся дятел Дуду показував дітлахам дорогу. Спочатку малята відгадували загадки про дуб, дупло, дятла; а також визначали перший звук у цих словах.

Пізніше з’ясовували, на що схожа буква «Д» під час розглядання її графічного зображення, викладали букву з паличок та шукали серед інших букв на соковитих динях, якими пригощав їх дідусь (посібник  Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1., ст. 78-79).

Далі дітлахи допомогли дідусеві розібрати головні убори, розфарбувавши їх, та прочитати написані на них склади. А потім весело танцювали з ведмедиками, грали на дуді та співали з ними веселу ведмежу пісеньку (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1., ст. 79).

Згодом, коли зла чаклунка обтрусила з дуба, що ріс на галявині, всі листочки, діти з’єднували їх з деревом і читали написані на них склади (посібник  Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1., ст. 80).

Наприкінці заняття діти допомогли дідусеві посадити ще дубочків і при цьому промовляли віршик Катерини Дишкант «Дітлахи дуби садили»

Дітлахи дуби садили,

Воду відрами носили.

Радо друзі потрудились,

Правда, дуже потомились.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *