Дятлова наука

На занятті з навчання читання діти вчили нову букву «Д», знайомилися із її графічним зображенням, читали склади з вивченою буквою.

Лариса СТАДНИК, вихователь логопедичної групи ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 11 «Золотий ключик», м. Біла Церква, Київська обл.
На занятті з грамоти діти середньої логопедичної групи «Зірочка»  ДНЗ № 11 «Золотий ключик» м. Білої Церкви Київської обл. знайомилися з новою буквою «Д», а допомагав їм у цьому Дятел.
Спочатку Дятел називав різні слова, а діти повинні були визначити спільний для них звук («дім», «дах», «дівчинка», «дятел», «диня», «Даша»), а потім подарував дітям картку із графічним зображенням букви «Д», яка лежала у нього в дуплі та прочитав вірш про нову букву.
 
Буква «Д» сидить на лаві –
Ніжка зліва, ніжка справа.
«Д» нагадує наш дім,
Де нам затишно усім!
 
Потім діти викладали нову букву із паличок для лічби, кісточок вишні, кукурудзи та гарбузового насіння, а також малювали нову букву на піску та манній крупі.
Наступним завданням було розфарбувати головні убори для дідуся Данила та прочитати склади, написані на них (посібник Л. Шелестової ч. 1, ст. 79).
Далі  дітки із задоволенням допомогли Дятлові з’єднати листочки дуба зі складами, в яких є буква «Д» (посібник Л. Шелестової ч.1, ст. 80).
Потім дітки разом з Дятлом провели веселу фізкультхвилинку під музичний супровід.
Наприкінці заняття діти вирішили подарувати Дятлові подарунок і розфарбувати дзиґи, на яких є склади з буквою «Д» у фіолетовий колір, також вони читали склади з вивченими літерами (посібник Л. Шелестової ч. 1, ст. 81).
Дітям дуже сподобалося заняття.