Геніальні діти


Геніальні діти
Надзвичайні здібності дітей завжди викликають подив і захоплення дорослих. І абсолютно не зрозуміло, яким чином малечі вдається вражати інших своїми успіхами… Так було завжди… І мабуть, так буде завжди… Зажди будуть генії, які здатні здивувати світ своїми творіннями! Які почали дивувати світ ще в дитинстві своєю неповторністю…
Декілька фактів про дитинство уже відомих світові геніїв.
 
Йоганн Вольфганг Гете
До тринадцяти років Гете знав уже шість мов. Для закріплення знань він написав «Тримовний роман у листах», що складається з листування братів з сестрою: брат-мандрівник писав німецькою, брат-богослов – латиною і грецькою, брати-комерсанти (один з Гамбурга, інший – з Марселя) – по-англійськи і по-французьки, брат-музикант – по-італійськи, а наймолодший з дому писав по-давньоєврейському. І всім їм сестра відповідала коротко, але рішуче верхньонімецькою говіркою. Для написання такого роману було потрібно знання природознавства, географії, історії, літератури, міфології.
 
Людвіг Ван Бетховен
До восьми років Бетховен вільно грав на органі і клавесині, почав вчитися грати на скрипці і альті. У березні 1778 батько змусив хлопчика виступати в Кельні, подбавши про те, щоб в афіші було зменшено вік сина. У афіші було зазначено:
«Повідомлення. Сьогодні, 26 березня 1778 року, придворний тенорист Бетховен буде мати честь показати в музичному академічному залі двох своїх учнів: придворну альтистку мадемуазель Авердонк і свого шестирічного синочка. Перша матиме честь виступити з різними красивими аріями, другий – з різними клавірними концертами і тріо».
 
Ріхард Вагнер
У 13 років Ріхард Вагнер жваво цікавився творчістю Шекспіра, почав складати «Криваву трагедію», яку закінчив через два роки. В останньому акті опери більшість дійових осіб було у вигляді привидів, так як до цього часу вони виявилися убитими.
 
Ференц Ліст
Перше концертний виступ Ліста відбувся у Відні в 1822 році, коли юному піаністу було 11 років. До цього Ліст брав фортепіанні уроки у К. Черні, а по композиції займався зі знаменитим Сальєрі.
 
Фредерік Шопен
Перший твір Шопена було надруковано, коли автору виповнилося всього сім років.
 
Джерело: http://www.zankov.ru/rest/garret/article=8/