Куцохвості цуценята

На занятті з навчання читання дошкільники познайомилися з буквою «Ц» та її графічним зображенням, вправлялися у її впізнаванні та вчилися читати з нею склади, викладали букву «Ц» з природного матеріалу.

Леся МЕЛЬНИЧЕНКО, вихователь ДНЗ № 33 «Калинка», м. Біла Церква, Київська обл.

На заняття з навчання читання до дітей ДНЗ № 33 «Калинка» м. Білої Церкви Київської обл.  завітав хлопчик на ім’я Цибуліно. Насамперед малята визначили, з якої букви починається ім’я хлопчика та пригадали слова, які теж починаються на букву «Ц».

Далі вихователь показала на дошці, як пишеться буква «Ц» і запропонувала діткам виконати завдання із посібника (Л.Шелестова «Вчимося читати», ч. 1, с. 179). Вихователь наголосила,  що у Цибуліно є багато друзів (Квасолинка, Веселий Каштан, Могутній Жолудь та Смачний Горішок) та запропонувала з такого природного матеріалу викласти склади з цією буквою, попередньо згадавши, що таке склад.

Раптом з’явився клоун Цаца із своїми потішними цуциками Цуца і Цеца і запросили на незвичайну циркову виставу. Але щоб туди потрапити, діти  мали виконали завдання Цаци – підібрати кеглі з таким складом, який був написаний на ковпачку клоуна, а потім прочитати його. З цим завданням дошкільники швидко впоралися.

Потім малюки виконували завдання із посібника (Л. Шелестова «Вчимося читати», ч. 1, с. 180): визначали, які артисти показують виставу, читали склади та розфарбували.

Виявилося, що у цуцика Цеци був день народження, тому вихователь запропонувала діткам зробити йому подарунок – прибрати «зайві кісточки», залишити лише кісточки зі складами, які починаються на звук, що позначає буква «Ц», та прочитати їх. Дітки з задоволенням коло дошки виконували це завдання.

А наостанок клоун Цаца запропонував діткам повторити скоромовку швидко, тихо, голосно, повільно («Усім діткам подобаються ці куцохвості цуценята»), згадав разом з дітками, з якою буквою сьогодні познайомилися, що найбільше сподобалося, а що викликало здивування. Нагородою для малюків було отримане запрошення відвідати справжній цирк.