Левеняткові листи

На занятті з навчання читання діти старшого дошкільного віку вивчали букву «Л», читали склади з цією буквою, вчилися з’єднувати склади в одне слово.

Інна АТАМАНЕНКО, вихователь ДНЗ № 4 «Снігуронька», м Біла Церква, Київської обл.
       На цьому занятті з навчання читання завдання для дошкільнят принесло левенятко у листах. А в ньому нова буква «Л».
Спочатку малята викладали нову букву з насінинок-квасолинок. Далі діти розглядали картинки, в назвах яких сховалася нова буква, і називали місце її розташування (на початку, посередині, в кінці).
Потім діткам потрібно було дізнатися, як звуть лимончики, прочитати та зафарбувати склади з новою буквою «Л» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1., ст. 109). Малюки справились з цим завданням із задоволенням.
А ще залюбки пограли у  гру «Аеропорт»: потрібно було розфарбувати літаки, на борту яких написані склади з буквою «Л» (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1., ст. 110).
Для закріплення знань з теми заняття дошкільники розрізали навпіл чотирикутники,  перемішувати їхні половинки, а потім з’єднувати в одне ціле. При цьому треба було прочитати склад на першій і другій частині частинах чотирикутника та з’єднати їх в одне слово (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1., ст. 111). Це завдання діти виконували із захопленням .
Наприкінці заняття малюки подякували левенятку за цікавий лист із завданнями та нову літеру.