Мудрий Удав Каа завітав у гості

Ольга ПАЮКвихователь ДНЗ № 28 «Горобинонька», м. Біла Церква, Київська обл.
У гості на заняття завітав відомий герой книжки Р. Кіплінга «Мауглі» — удав Каа. Удаву було цікаво дізнатися, що дошкільнята так багато знають і вміють працювати з книжкою.
Малята легко впоралися із відгадуванням загадок від мудрого Каа, читали і відшукували групи тварин: земноводні, раки, молюски, павуки, черв’яки, плазуни; здивували своїми знаннями про деяких представників цих груп, особливо про гадюку, слизького равлика, краба та павука (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 2, с. 268).
Виконуючи наступне завдання, діти показали свої уміння читати вголос, вирізати акуратно, та ще й ділили картки на шість груп за окремим столом (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 2, с. 269). Під час виконання цього завдання діти почували себе впевнено, вчилися працювати в колективі в дружній атмосфері. А Стас, Марійка та Максим найперші впоралися із завданням і намагалися поділитися цікавою інформацією про тварин із карток з іншими дітьми та пограти в  гру «А хто більше знає про тварин?».
Ігрова форма роботи завжди приваблювала дітей, і отримане завдання скласти половинки деталей і прочитати словосполучення на швидкість захопило їх (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 2, с. 271).
Працюючи із посібником діти навчилися не лише читати (загадки, вірші), а й ознайомилися з різними поняттями та явищами навколишньої дійсності.