На арені цирку

Л. НАПОЛОВАвихователь, ДНЗ № 20 «Берізка», м. Біла Церква, Київська обл.
Ознайомлення дітей з буквою З ми почали із сюрпризного моменту. У гості до дітей завітало мавпенятко Міккі, що виступає у цирку, принесло дітям афішу, і запросило відвідати циркову виставу. Діти відгадували назви звірів, які найчастіше можна побачити на арені цирку, відшукували знайомі приголосні звуки, називали їх місця у слові. Особливо зацікавила дітей артистка зебра, яка перед виступом загубила свого хвостика. Діти допомогли їй відшукати його, виконуючи завдання із посібника (Л. Шелестові «Вчимося читати», ч. 1 с. 93).  Зебра, дякуючи за допомогу, подарувала дітям літеру З, яку ми обстежили, написали у повітрі, склали з нею склади.
Виконання наступного завдання сприяло не лише закріпленню вивченої букви, а й  розвитку моторики, дрібних м’язів пальців, координації рухів руки  (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 94). Діти із задоволенням зліпили з пластиліну З. А потім розфарбували яскравими фарбами одяг забудькуватого хлопчика та допомогли йому прочитати склади (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 94).
Особливо сподобалося вихованцям завдання «Відшукай склад з буквою З, що заховали циркові артисти в ігровій кімнаті», вони бігали, шукали, спілкувалися, раділи.
Іграшковий зайчик показав дітям, як він уміє  показувати фокуси, а діти за це пригостили його друзів капустою, виконуючи завдання з підручника (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 95).