Подорож до лісу

На занятті з навчання читання діти закріпили знання про вивчені букви й уміння читати склади з ними, систематизували знання про весняні зміни в природі, житті тварин та птахів.

Світлана ФІЛЛІПОВА, вихователь ДНЗ № 28 “Горобинонька”, м. Біла Церква, Київська обл.
 Подорожуючи лісом, діти ДНЗ № 28 “Горобинонька” м. Білої Церкви Київської обл. зустрілися з лисичкою. Разом вони читали склади зі знайомими буквами, систематизували знання про весняні зміни в природі, житті тварин та птахів. Малюкам цікаво було порівнювати слова за кількістю букв та складів, слухати спів пернатих, дзюрчання струмка, визначати місце звука у назвах первоцвітів. А під час дидактичної гри «Знайди лисичці друга» дошкільники залюбки читали склади з буквою «Л».
Наступним завданням було: відшукати склади, розміщені в хаотичному порядку (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 111) – і діти легко з ним упоралися.
Далі малята з інтересом вправлялися у викладанні букви «Л» та складів з нею за допомогою сірників та лічильних паличок, малювали на піску тощо.
Насамкінець діти вирізали фігури ножицями, складали та наклеювали половинки деталей і читали написані слова (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 113).