Подорож до казкового лісу

Ганна ШКАБАРА, вихователь ДНЗ № 28 «Горобинонька», м. Біла Церква, Київська обл.
Вивчати букви за посібником Л. Шелестової «Вчимося читати» діткам завжди цікаво та весело. Ці заняття викликають в них радісний настрій та позитивні емоції.
Для того, щоб закріпити вивчені раніше голосні букви, ми разом вирушили до казкового лісу. Створена за допомогою декорацій атмосфера викликала у дітей бажання із задоволенням виконувати ігрові вправи та завдання.
Малюкам дуже сподобалися барвисті метелики із позначеними на них літерами, що позначають голосні звуки. Вони швидко відшукали їхні квіточки-домівки і у такий спосіб закріпили в пам’яті вивчені букви (Аа, Оо, Уу).
Цікавою виявилася зустріч із зайченятком Елею. Вона запропонувала викласти з паличок та камінчиків букву, яка позначає перший звук її імені – букву Ее. Дітки із захопленням працювали з кольоровими дерев’яними паличками та скляними камінчиками. До того ж, такі вправи розвивають моторику пальців рук.
Діти четвертого року життя полюбляють гратися з іграшками, тому разом зі своєю новою уявною подружкою – зайченям Елею – вони вирішили підготувати сюрприз для інших зайченят і прикрасити дерево листочками, які містять склади з буквою Е (посібник Л. Шелестової “Вчимося читати”, ч. 1, с. 29–31). Малятам нашої групи дуже подобаються заняття з аплікації, тому це завдання вони виконали швидко та якісно.
На кінець заняття дітлахи попрощалися із зайченям та з нетерпінням чекатимуть на зустріч з новою літерою, яка прилетить до них на парашуті з Країни Знань…