Подорож на лісову галявину

Анна МАКСИМОВАвихователь, ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 27 «Червона Шапочка», м. Біла Церква, Київська обл.
Ознайомлення з буквою У вихованці молодшої групи «Ягідка» розпочали під час подорожі до зимового лісу. Малюки під віршівку вихователя «сіли у вагончики»:
Наш потяг рушає,
Вагони біжать,
А в потязі цьому
Малята сидять.
Діти вирушили у подорож, імітуючи при цьому рух коліс та промовляючи: «Чух-чух-чух», «Ту-ту-ту».
На засніженій лісовій галявинці малюки збирали сніжинки, на яких була зображена нова для них буква — У. Та ось подув сильний вітер і загудів разом з малюками: «У-у-у». Діти із сніжинками закружляли у веселому танку. Вітер стих, став лагідним і малюки ледь чутно проспівали: «У-у-у».
Цікаво було спостерігати, як діти весело зображували своїм тілом букву У (посібник ЛШелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 21).
Коли настав час повертатися до дитячого садочка, малюки «сіли у літак» і полетіли: «У-у-у».
Малюки із захопленням розфарбовували букву У, яка спустилася на парашутику (посібник ЛШелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 19) та шукали букву У, що заховалася у складах, обводили її олівцем (посібник ЛШелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 19).
Та раптом увагу дітей привернув тихенький плач: «У-у-у». Вихователь запропонувала дітям пошукати, хто плаче. Це виявився улюблений ведмедик. Він засумував за малюками. Діти відшукали його і поплакали разом з ним: «У-у-у» (посібник ЛШелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 21).  А щоб заспокоїти ведмедика, малюки дружно заспівали йому колискову: «А-а-а».