Познайомтесь: буква У

Оксана БОРИСЕВИЧ, вихователь, ДНЗ № 2 «Берегиня», м. Біла Церква, Київська обл.
«Сильний вітрисько гуляв уночі по деревах і наламав багато гілочок. Йдучи до садочка, назбирала їх. Як ви гадаєте, що ми можемо зробити із гілочок?» — саме так розпочалося заняття з навчання читання. Діти розглянули гілочки, поміряли їх довжину, а потім, на прохання вихователя, виклали із них букву У. Малята легко впоралися із читанням букви У (посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 21).

А далі було ще цікавіше: треба було викласти з камінчиків раніше вивчені букви А та О. Після чого діти складали до різних корзин горішки, з написаними на них буквами та називали номер корзини. (посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 1., с. 25). Отже, не лише вчили букви, а й повторювали цифри. А ще закріпили навички орієнтації на аркуші паперу та здатність відшукувати ілюстрації та цифри, розміщені в хаотичному порядку.
Щоб у молодших дошкільнят склалося повніше уявлення про букви А, О, У, запропонувала їм прослухати спів колискової, шум вітру, розмову дерев.
Цікаво було спостерігати за дітьми, як вони допомагали їжачкові збирати груші з буквою У (с. 20 посібника Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 1). Діти із задоволенням з’єднували лінією їжачка і груші. А потім читали написані на їжачках літери.
Марина і Крістіна не просто перші впоралися із завданням, а ще й допомагали дітям, які сиділи поруч!