Пригоди різнокольорової рибки

Діти закріпили вміння виділяти перші звуки у словах та повторили букви, що позначають голосны звуки. 

Ганна ШПАНЮК, вихователь, ДНЗ № 7 «Орлятко», м. Біла Церква, Київська обл.
Заняття розпочалося з ігрового моменту: до вихователя зателефонувала героїня казки «Русалонька» Аріель і розповіла, що в їхній країні сталася біда. Мама різнокольорових рибок шкільного басейну розгнівалася на своїх діток і залишила школу. Дуже велике прохання допомогти її знайти.
 
Але дорога до моря далека, тому діти відправилися туди веселим потягом. Проводиться дидактична гра «Веселий потяг». У ході гри закріпили із дітьми звуки та літери, які їх позначають. Також закріпили вміння виділяти перші звуки у словах.
Виконавши завдання, діти сіли в потяг і поїхали до моря. Приїхавши до морської школи, діти зустріли незвичайних рибок. Проводиться дидактична гра «Впіймай рибку». Під час гри закріпили з дітками вміння впізнавати на картинках та називати письмове зображення голосних звуків.
Одна з рибок повідомила, що їхня мама сховалась десь у нашому садочку. Вихователь запропонувала відшукати маму в книжечках.
Діти знайшли зображення рибки і розфарбували букви, що позначають голосні звуки (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 46). Виконавши завдання, діти відпустили маму-рибку в море. На згадку про себе вона залишила свій портрет у кожній книжці.