Розвивай, навчай, читай

08 квітня 2016 року методистом районного методичного кабінету відділу освіти Миненок О.В. на базі Яготинського ДНЗ №4 «Пролісок» було проведено спільне засідання районних методичних об’єднань завідуючих і вихователів та творчої групи вихователів-​методистів дошкільних навчальних закладів на тему : «Розвивальне читання для дошкільнят». У роботі засідання взяла участь автор методики раннього читання кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України Людмила Володимирівна Шелестова.

Свій досвід роботи з впровадження розвивального читання представили педагогиДНЗ №4 «Пролісок». До уваги присутніх було запропоновано перегляд заняття у середній групі «Подорож у казкову країну» на якому вихователь Степаненко Ю.М. показала використання ігор на закріплення з дітьми голосних звуків. Систему роботи з навчання дітей читання за методикою Л.Шелестової показала присутнім вихователь старшої групи Сільвестрова Ю.В. на занятті «Майбутні першокласники».
 
 
На закінчення засідання була проведена презентація дидактичних ігор та виставка посібників з раннього навчання читання. Присутні обговорювали переглянуті заняття та обмінювалися досвідом з даної проблеми.Яскраво та різносторонньо презентувала свою авторську методику та навчально-​розвивальний посібник «Вчимося читати», в якому враховано вимоги Базового компонента дошкільної освіти та Базових програм розвитку дітей дошкільного віку щодо мовленнєвого розвитку та навчання елементів грамоти дошкільнят кандидат педагогічних наук Людмила Володимирівна Шелестова. Також педагоги дошкільної ланки Яготинщини мали змогу ознайомитися як впроваджується дана методика в інших областях України.

На закріплення отриманих теоретичних та практичних знань з даної проблеми методист РМК Миненок О.В. провела тестування педагогів «Мовленнєвий розвиток дошкільників». В ході засідання педагогами було спільно прийнято методичні рекомендації.
 
 
(c) Оригінал статті:
http://osvitayahotin.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=883:rozvivalne-chitannya-dlya-doshkilnyat&catid=14&Itemid=101