Щоб летіти на планету, збудували ми ракету

Вікторія ШЕВЧЕНКО, вихователь, ДНЗ № 18 «Ясочка», м. Біла Церква, Київська обл.
Перш ніж запросити дітей у космічний політ, розглянули з дітьми картину «Юрій Гагарін та діти». Діти висловлювали свої міркування про те, що таке космос, хто такий космонавт, що він робить, на чому літає і куди. Всі переконалися, що космонавти — надзвичайно сміливі люди! Вони підкорюють Космос!
Діти спочатку викладали із букв слово «ракета». А Сидоренко Артем як справжній космонавт, виконав найскладніше завдання — прочитав ціле слово «ракета».

Дошкільнята продовжили знайомство із космосом, читаючи назви планет Сонячної системи (посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 2., с. 177), назвали планету, на якій ми живемо та планети, що розташовані поряд із нею.
Діти разом із вихователем вирушили у політ на свою космічну станцію, вивчивши лічилку:
Щоб летіти на планету,
збудували ми ракету.
Раз, два, три.
Полетиш сьогодні — ти!
Та не лише про планети Сонячної системи довідалися діти. Вони досліджували таємниці Всесвіту. У полі їхньої уваги стали зображення космічних об’єктів(посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 2., с. 178).  Що це за цікавинки, діти дізналися, прочитавши їхні назви «метеорит», «астероїд», «комета» та інші. Діти ділилися враженнями від побаченого. Особливо цікаво розповідали про зорепад.
Виконання наступного завдання сприяло не тільки закріпленню вміння дітьми читати слова, а й складати словосполучення на космічну тематику (посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 2., с. 179). Діти складали словосполучення (космічний корабель, сонячна система, блискуча комета) та пояснювали їх значення.
Щоб знання дітей були повними, вихователь згадав українців, які пішли за покликом серця, присвятивши життя дослідженню безмежних небесних просторів.
Робота з посібником допомогла дітям відкрити захопливі сторінки Всесвіту. Розмова вийшла не лише цікава, а й дуже важлива.