Таксі та тигренята

На занятті з навчання читання діти вчили нову букву «Т», ліпили її з тіста, удосконалювали навички виділяти склади у словах. Розширювали словниковий запас, закріпили вміння використовувати набуті знання на практиці.

  

Ганна БОЙКОВАвихователь ЗДО № 27 «Червона Шапочка», м. Біла Церква, Київська обл.

 Знайомство дітей старшої логопедичної групи ЗДО № 27 «Червона Шапочка» м. Білої Церкви Київської області з новою буквою «Т» розпочалося з віршика про таксі.

Опісля малята допомогли таксисту знайти машину із буквою «Т» і розфарбували її (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 154), а потім відшукали букву «Т», що заховалась у груповій кімнаті (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 155).

Спостережливі дітки помітили, що ця буква схожа на молоток.

Під час дидактичної гри «Знайди слова, які розпочинаються на букву «Т» дошкільнята за картинками називали відповідні слова «тигр», «трамвай», «торт», «тюльпан» та інші.

Цікаво малюкам було ліпити склади із буквою «Т» з тіста (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 155).

Потім, взявши до рук кермо автомобіля, діти відчули себе справжніми таксистами і швидко помчали до зоопарку, де залюбки познайомилися з тигренятами (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 156):

Тигреня, хоч хижий звір,

Дружить з дітками, повір!

Малята розглянули тигренят, назвали їх, прочитавши відповідні склади, й розфарбували те зі звірят, яке сподобалося найбільше.

Добру справу ми робили,

Букву «Т» сьогодні вчили.

Будем гарно її знати

І слова, що з «Т» читати!