Таємні розмови у шафі

На занятті з навчання читання діти старшого дошкільного віку вчили букву «Ш», знайомилися з її графічним зображенням, складали і прочитували склади з буквою «Ш».
 
Наталія РЯСНА, вихователь ДНЗ (ЦРД) № 18 «Ясочка», м. Біла Церква, Київська обл.
 Заняття у старшій групі ДНЗ (ЦРД) № 18 «Ясочка», м. Білої Церкви, Київської обл. почалося з читання казки «Про таємні розмови у шафі».
Спершу малята пограли у гру «Який звук  живе у шафі» – називали  предмети одягу і букву, з якої ці назви починаються. Так діти спочатку познайомилися з буквою «Ш», а потім виклали її за допомогою шишок.
Далі дошкільники вчилися продовжувати слово, назване вихователем (за посібником Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 195).
Згодом під час дидактичної гри «Склади склад із буквою ”ш”» діти складали склади і прочитували їх протяжно, як змія (ш-ш-ша, ш-ш-шу, ш-ш-шо, ш-ш-ші тощо).
Потім діти з цікавістю відгукнулися на пропозицію вихователя «пограти» у шашки і шахи (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 196).
Насамкінець малята залюбки відгадали загадку:
У садочку понад тином
Я зробив йому хатину,
Він навколо подивився –
Засміявся й оселився. (Шпак)
Поговорили про шпаків, що прилітають весною, і які їм потрібні будиночки (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 197).
Із усіма завданнями діти справилися на «відмінно».