У гості до Ведмедика

На занятті з навчання читання діти закріпили знання про вивчені букви, удосконалювали навички складати склади, виділяти їх у словах; розширювали словниковий запас. Вчилися знаходити знайомі букви серед незнайомих. Закріпили вміння використовувати набуті знання на практиці.

Любов ПЛЯСЕЦЬКА, вихователь ЗДО № 4 «Снігуронька», м. Біла Церва, Київська область

До дошкільнят старшої групи № 5 ЗДО № 4 «Снігуронька» м. Білої Церви Київської області звернулася стурбована Марійка і попросила допомогти їй відшукати в лісі будиночок Ведмедика.

Діти радо погодилися. Разом з Марійкою малята вирушили до лісу. Дорогою помітили чиїсь сліди. На слідах були зображені вже знайомі дітям букви. Голосні «А», «О», «У», «Е», «И», «І» були позначені червоним кольором, а приголосна «Б» – синім. Голосні діти проспівали.

Сліди з буквами привели малюків до чарівного будиночка. У хатинці було багато віконечок різного кольору і форми (червоні, жовті, зелені, сині, круглі, квадратні, прямокутні, овальні).

Марійка з дошкільнятами відкривала віконця – і з них визирали знайомі букви.  Та з-поміж них трапилася і незнайома – буква «В». Це виявився будиночок Ведмедика.

Разом з Марійкою діти погратися в цікаві ігри: «Знайди знайому букву», «Геометричні фігури», «Чарівний будиночок». А ще – розфарбували букву «В», яка одразу потоваришувала з голосними буквами.

Наприкінці малята читали склади з буквою «В» та ліпили букву «В» з пластиліну.

Марійка була дуже вдячна дітям за пошуки Ведмедикового будинку.