Усі люблять цирк

На занятті діти ознайомилися з буквою «Ц», вчилися інтонувати заданий звук, читати склади з новою буквою.

 
 
 
 
 
 
 
Тетяна МАКАРЧУК, вихователь старшої групи для дітей із порушенням зору, ДНЗ №
Сьогодні на занятті діти ДНЗ № 28 «Горобинонька» м. Білої Церкви, Київської обл. познайомилися з буквою «Ц», вчилися інтонувати заданий звук і читати склади з нею. Допомагали малятам виконувати завдання в ігровій формі клоун Цукатик та його друзі в справжній цирковій атмосфері – з жартами, фокусами та веселим настроєм.
Діти також познайомилися з Цибуліно та друкували букву «Ц», з’єднуючи пунктирну лінію (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 179), викладали склади з цією літерою з природного матеріалу – квасолі.
Далі пригадували назви циркових професій, читали імена артистів цирку та розфарбовували улюбленого героя кольоровими олівцями (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 180).
Не викликало труднощів у дошкільнят також завдання знайти склади з літерою «Ц» у словах та обвести їх олівцем (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 182).
Сподобалася малечі й дидактична вправа «Що заховано в циліндрі?» Діти розрізали навпіл маленькі циліндри, вирізані напередодні (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 183) і продовжували вчитися читати склади та слова з вивченими буквами, склавши дві половинки циліндрів.
По завершенні заняття малюки влаштували для клоунів веселе чаювання з метою закріплення великої та малої букви «Цц», підбору однакових складів та закріплення нової букви.
Запропоновані завдання виявилися нескладними, а цікавими та доступними.