В країні Буквоманії

Леся МАЦКЕВИЧ, вихователь, ДНЗ (ясел-садка) комбінованого типу № 11 «Золотий ключик», м. Біла Церква
Щоб заохотити дітей до вивчення букв та до активної роботи на занятті, дітям було запропоновано прослухати віршик «Як добре вміти читати». Після чого всі разом вирушили в подорож до країни Буквоманії. Малята відшуковували місця в автобусі згідно з буквами, зазначеними на квитках.
Під час подорожі познайомилися з мешканцями казкової країни — гномиками та виконали завдання з посібника Л.Шелестової «Вчимося читати» (с.69), де потрібно було провести Гномів до їх будинків за допомогою лінії. Діти прочитали склади, що написані на будиночках гномиків.
Особливо сподобалось малюкам придумувати цуценятам імена за поданим початком. Малюки із задоволенням розфарбовували тваринку яка їм сподобалась (книжка Л.Шелестової «Вчимося читати», с. 68).
Наприкінці заняття діти виконали завдання дидактичної гри «Утвори склад», під час якої вони закріпили вміння утворювати склади із вивчених букв, удосконалювали вміння складати слова зі складів.
Щоб перевірити якість засвоєного матеріалу вихователь запропонувала дітям в поданих словах відшукати букву Г та обвести склад з цією буквою. (посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», с. 70).
На цьому наша подорож скінчилася!..