Веселі сніговики

На занятті з навчання читання дошкільники знайомилися з буквою «С», вчилися читати та розрізняти склади з вивченою буквою.

Яна Чупира, вихователь ЗДО № 15, м. Біла Церква, Київська обл.
Заняття з навчання читання почалося з прослуховування шуму зимового вітру та хрусту снігу в запису. Малята швидко упізнали цей звук, охоче пригадали слова, які асоціюються із зимовою погодою та розвагами. І легко визначили звук, який найчастіше чується у цих словах.
Під час перегляду коротенької презентації про букву «С» дітки ознайомилися із її графічним зображенням та навчилися її показувати.
Далі дошкільники шукали та залюбки розфарбовували сніжинку з буквою «С» (посібник Л. Шелестової  «Вчимося читати», ч. 1  ст., 145).
А під час виконання вправи з сомами (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1, ст. 146) закріпили вміння читати відкриті склади зі щойно вивченими звуком і буквою, яка його позначає.
Дуже сподобалося діткам завдання зі сніговиками (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1, ст. 147), де кожному з них потрібно було знайти свою частинку.
Наприкінці заняття діти складали половинки соняхів (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч.1, ст.151) і читали утворені слова.