Весняні зустрічі

Ірина КОВАЛЕНКОвихователь ДНЗ № 4 «Снігуронька», м. Біла Церква, Київська обл.
Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами матимемо подорож по різних куточках природи і нас чекають дуже цікаві зустрічі.
Чуєте, які чудові звуки навкруги? Так, це співають жабки: «Ква-ква-ква». Ми з вами опинилися на весняному болоті. Це жаб’яча школа. В ній маленькі жабки вчаться співати свої перші пісеньки. А щоб зрозуміти, яку пісеньку співає жабенятко КВ, потрібно за допомогою ліній з’єднати жабенятко з тими листочками латаття, на яких написано склади з цими літерами (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 250).
Наступною несподіванкою для вас, малята, буде зустріч зі справжнім крокодилом К». У нього нещодавно з’явились маленькі крокодильчики, але молодий татусь розгубив своїх малят, і, щоб їх зібрати, йому потрібно пройти по лабіринту (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 25).
Ми трішки помандрували, а тепер подивимося, що ж цікавого нас чекає далі. На ваших столиках лежать невеличкі книжечки та багато хмаринок з відкритими складами. Уважно придивіться, які склади повинні бути в цій книжечці. Виріжте і наклейте їх на сторінку книжки (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, с. 247).
Весна — це пора цвітіння багатьох квітів, кущів, дерев. Усе навкруги наповнюється солодкими ароматами. І на ці пахощі поспішають різні комахи, щоб зібрати смачний нектар. Ось і на цвіт яблуні поприлітало багато бджілок. Але ці бджілки незвичайні, бо сідають лише на ту квіточку, на якій є відповідний склад.
(Проводиться дидактична гра «Кмітливі бджілки».)
Вихователь. Ми сьогодні з вами здійснили дуже цікаву подорож по різних куточках природи. Побували на концерті жабок, погрілися на пісочку з маленькими крокодильчиками, навіть допомогли бджілкам знайти потрібну квіточку.
На завершення нашої подорожі давайте разом з пластиліну виліпимо літери та викладемо склади, які принесли бджілки.