Як виростити щасливу ​​людину


Зазвичай, дітям дошкільного віку властиве життєрадісний і піднесений настрій, оптимістичний погляд на життя. Вони дивляться на світ крізь «рожеві окуляри».
Дорослим не варто поспішати показати дитині всю сувору правду життя. Все має йти своєю чергою. Психіка малюка ще не готова до серйозних випробувань. Сильні психологічні навантаження, стреси можуть завдати великої шкоди його здоров’ю, призвести до розвитку у нього неврозів, так як дитина не навчилася ще (як дорослі) прийомам саморегуляції.
Тому батьки не повинні сваритися і лаятися в присутності дітей, залучати дитину в процес з’ясування відносин, пред’являти до дитини завищені вимоги, покладати на неї занадто велику відповідальність.
Навпаки, мами і тата повинні підтримувати життєрадісний настрій дітей. Поганий настрій може бути ознакою наявності якихось проблем у малюка. У цьому випадку потрібно поговорити з дитиною, з’ясувати причини його зневіри.
І ще треба з дитинства привчати дитину думати про хороше, про майбутні успіхи. Дорослі люди часто перебувають у пригніченому стані через те, що образ їх думок носить негативний характер. «Думайте про хороше, і ви , ймовірно, станете відчувати себе щасливими», – говорить Д. Стейнберг. Батькам треба самим слідувати цій пораді фахівця і навчати цього своїх дітей.

Джерело: http://adalin.mospsy.ru/l_03_00/l_03_039.shtml