Загадкова буква

На занятті з навчання читання дошкільники закріпили знання про букву «В» та її графічне зображення, відгадували загадки, вправлялися у впізнаванні букви «В» та вчилися читати з нею склади.

О. О. ПОЛЬСЬКА, вихователь ДНЗ № 8 «Золотий півник», м. Біла Церква, Київська обл.

Нещодавно на заняття з навчання читання до діток молодшої групи «Слоненятко» м. Білої Церкви Київської області завітала  чарівна гостя – буква «В», яка виявилася неабиякою пустункою, та підготувала чимало цікавих, а головне – пізнавальних завдань.

Спочатку вона сховалася поміж іншими літерами, але малюки дуже швидко назвали всі букви, відшукавши потрібну. До того ж, «В» прийшла не з пустими руками, а принесла купу цікавих загадок, а з кожною загадкою – завдання.

Далі дітки охоче прочитали склади на чарівних будиночках. Потім нагодували ворон смачним сиром (посібник Л. В. Шелестової  «Вчимося читати» ч. 1, с. 60). А насамкінець малята познайомилися з такими екзотичними тваринами, як бегемот та верблюд, багато дізналися про них та теж почастували їх смачним печивом (посібник Л. В. Шелестової  «Вчимося читати» ч. 1, с. 6163).

Чарівній гості дуже сподобалося гостювати у малят. На прощання діти зробили їй сюрприз і показали, наскільки добре вона їм запам’яталася – назвали цілу низку слів, що починаються зі звука, який на письмі позначається буквою «В».