Закріплення літери Д

Ірина КОВАЛЕНКОвихователь ДНЗ №4 «Снігуронька», м. Біла Церква, Київської обл.
Цікаво було знайомитися із літерою Д! Це була гра «Знайди картинку на задану літеру»: малята із задоволенням відгадували загадки про крокодила, ведмедя, дятла, бджолу та знаходили  місце у слові, де заховалася літера Д.
Згадавши віршик про дощик, погралися у гру «Веселі краплинки»: дошкільнята добирали краплинки, на яких знаходяться склади з літерою Д, до кожної хмаринки, а потім читали їх.

Для розширення знань про природу було запропоновано дітям пригадати назви дерев. Серед цих назв дерев виділено дуб, оскільки він дуже могутній, має товстий міцний стовбур, красиве листя, оригінальні плоди, з нього виготовляють міцні меблі. Було запропоновано дітям з’єднати літеру Д на кроні дерева з опалим листям, на яких є склади ДА, ДО, ДУ, ДЕ, ДИ, ДІ (Л. Шелестової “Вчимося читати”, ч.1., с.80).
Щоб діти краще запам’ятали склади з новою літерою, запропонували їм розфарбувати в оранжевий колір дзиґи на яких зображені склади з літерою Д (Л. Шелестової “Вчимося читати”, ч.1., с.81). Це сприяло зоровому запам’ятовуванню літери та повторенню голосних звуків.
Цікаво було спостерігати, як діти порівнювали літеру з будиночком і викладали її з паличок на столі.
Запропоновані завдання сподобались дітям і принесли їм задоволення!